שאלות נפוצות על הלבנת שיניים

שאלות נפוצות על הלבנת שיניים

החיוך שלך הוא כרטיס הביקור שלך. את הערך שלו לא ניתן לכמת. כשהחיוך מלא בשיניים לבנות ומבריקות כבר נעשה רושם ראשוני על הצד השני. לעומת זאת, שיניים פגועות ושחורות או מלוכלכות משאירות רושם לא טוב וגם נותנות לך תחושה לא נעימה.

על מנת ליהנות מפה מלא בשיניים לבנות באפשרותך לעבור טיפול הלבנת שיניים. בשנים האחרונות הטיפול הפך לנפוץ יותר ופונים אליו אנשים מכל קצוות האוכלוסייה. לך בוודאי יש שאלות רבות על הטיפול וכאן ריכזנו עבורך את השאלות הנפוצות ואת התשובות.

מה גורם לשיניים להשחיר?

השיניים נחשפות למזיקים שונים אשר בין היתר גורמים להן לאבד את הלובן שלהן. לאורך השנים הן צוברות אבנית ולכלוך אך ישנם גורמים שפוגעים בהם באופן מוגבר. עישון, משקאות עם קפאין ותרופות מסוימות, יוכלו להוביל לאיבוד הלובן והברק של השיניים.

מהם שלבי הטיפול?

בשלב הראשון של טיפול הלבנת שיניים, רופא השיניים יבצע אבחון של מצב הפה. ברגע שהרופא החליט כי המטופל יכול לעבור את ההלבנה יתחיל התהליך. ראשית השיננית תבצע טיפול להסרת האבנית מהשיניים ורק לאחר מכן יתבצע הטיפול אצל הרופא.

האם ישנן מגבלות המונעות ביצוע של הלבנת שיניים?

כן. הלבנת השיניים תתבצע אך ורק כאשר הפה במצב טוב. אם בבדיקה הראשונית התגלתה עששת או אם ישנן סתימות או נסיגת חניכיים, לא ניתן יהיה לבצע הלבנת שיניים. לכן, השלב הראשון לפני הטיפול הוא בדיקה של הרופא וניקוי שיניים אצל השיננית.

האם ניתן לבצע הלבנה בזמן היריון או הנקה?

ההיריון נמשך לתקופת זמן ידועה מראש ולכן, אף על פי שאין מחקרים שקבעו כי לא ניתן לבצע את הטיפול בהיריון, מומלץ להימנע מטיפול הלבנת שיניים. כמו כן, יש להעדיף שלא לבצע את הטיפול בתקופת ההנקה, אך כיוון שכל אישה מניקה לתקופה שונה, הטוב ביותר הוא להתייעץ עם הרופא בטרם הטיפול. בכל מקרה יש לשתף בדבר היריון או הנקה.

האם מעשנים יכולים לבצע הלבנה?

אנשים שמעשנים יכולים לבצע הלבנת שיניים אך עליהם להביא בחשבון כי יתכן מאד והזמן בו השיניים יהיו לבנות יהיה קצר בהשוואה לזמן שהשיניים יכולות להישאר לבנות במקרה של אנשים שאינם מעשנים. חשוב לדעת כי גם משקאות כמו קולה וקפה יכולים לפגוע ביעילות שלו. במהלך הטיפול יש להימנע מעישון, שתיית קפה, קולה ויין. הפסקת עישון היא פעולה מבורכת אשר תטיב עם אורח החיים שלך ועם בריאות השיניים והלובן שלהן.

כמה זמן מחזיקה ההלבנה?

ההלבנה עצמה יכולה להחזיק מעמד שנים, אך הדבר תלוי בין היתר בתחזוקה האישית והקפדה על צחצוח נכון. אנשים מעשנים וכן אנשים אשר שותים משקאות כמו קולה ויין ייהנו מתוצאות ההלבנה אך ייתכן וזו תחזיק מעמד פחות זמן בהשוואה למטופלים אשר אינם מעשנים ואינם שותים משקאות שעלולים להזיק להלבנה.

האם הטיפול תמיד עובד?

על מנת שאפשר יהיה לקבוע אם הלבנת שיניים תעבוד אצלך בהתאם לציפיות שלך רופא השיניים יצטרך לבצע אבחון מקדים. ההלבנה יכולה להסתיים בשיניים מבריקות והיא יכולה להסתיים בשיניים שהן לבנות יותר מכפי שהן היום. הסיבות להבדלים נובעות בין היתר מהגוון הנוכחי שלהן ואפשר להעריך את התוצאות רק בפגישה אישית.

כיצד ניתן לשמור על השיניים לבנות?

היגיינת פה טובה היא המפתח לשמירה על השיניים. לאחר הלבנת השיניים – מומלץ להימנע מכל מה שיכול לפגוע בצבע שלהן. לכן למעשנים מומלץ להפסיק לעשן (הפסקה זו מומלצת מסיבות רבות ואחת מהן היא צבע השיניים), להפחית או להפסיק לשתות קפה וכך גם משקאות “צבעוניים” שצוינו ובהן קולה ויין. כמו כן, מומלץ להגיע לבדיקות שיניים באופן קבוע ולשמור על שיניים בריאות, דבר שיתבטא גם בצבע ובנראות שלהן.

האם הטיפול פוגע באזור החניכיים?

לא. הלבנת שיניים אינה פוגעת בחניכיים, אך כדאי לדעת כי היא עלולה לגרום לרגישות בימים הראשונים שלאחר הטיפול. רגישות זו נוטה לעבור מעצמה וניתן לקבל מרופא השיניים הנחיות אשר יעזרו להקל על האזור. אם ידוע לך שהחניכיים שלך רגישות מומלץ לשתף את הרופא ולפעול על פי ההוראות שלו.

מהם ההבדלים בין הלבנת שיניים אצל רופא השיניים וחומרים שניתן לרכוש בבית מרקחת?

ישנם חומרים מלבינים אשר ניתן לרכוש בבית המרקחת או בתי טבע, ללא כל צורך במרשם רופא. התכשירים השונים יכולים הסיר כתמים חיצוניים אך הם לא יוכלו לפתור את הבעיה לחלוטין ולא להביא לתוצאות כפי שיכול לעשות טיפול של הלבנת שיניים. כדי ליהנות מחיוך מלא שיניים מבריקות יש לפנות לרופא.

איזה רופא מתאים לביצוע הלבנת שיניים?

רופא השיניים עליו ניתן לסמוך חייב להיות בעל הכשרה מתאימה, ניסיון בתחום הלבנות ולענות על כל שאלותייך. כאן ענינו על חלק מהשאלות שבוודאי מעניינות אותך, אך אם יש לך שאלות נוספות לפני תחילת התהליך ואם ברצונך לבצע אבחון, זה הזמן לפנות אלינו ונשמח לענות על כל שאלה ולקבוע תור לטיפול הלבנת שיניים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​