השתלת שיניים בהרדמה

השתלת שיניים בהרדמה

השתלת שיניים

מה יתרונות ההרדמה ברפואת שיניים? מה מאפיין את השתלים הבזאליים ולמה הם דורשים הרדמה? למי מיועדת השיטה הבזאלית?

הרדמה מלאה מונעת כאבים ומקלה על ביצוע של פרוצדורות רפואיות מורכבות. נכון להיום, האפשרות לבצע הרדמה מלאה זמינה במגוון רחב של תחומים רפואיים ובולטת בעיקר בתחום של רפואת שיניים. עם זאת, העובדה שניתן באופן תאורטי לבצע הרדמה מלאה לא בהכרח מבטיחה רמת ביצוע גבוהה של טיפולי שיניים – וכאן נכנסת לתמונה המקצועיות של רופאי שיניים מנוסים.

עם ד”ר לרי הפה שלך בידיים טובות

בקליניקה הגדולה ביותר בארץ להשתלה בזאלית גאים להציע לך מגוון רחב של אפשרויות עבור השתלת שיניים בהרדמה. הצוות של ד”ר לרי יתכנן עבורך השתלת שיניים בהתאמה אישית, יקצה עבורך את הכלים המתקדמים בתחום וידאג שהחזרה שלך לשגרה תהיה מהירה. כמו כן, הטיפולים במרפאתנו הם היחידים שמתאימים לחולי סכרת ולסובלים מבעיות בריאות נוספות אז אין לך סיבה להתפשר על פחות מהטוב ביותר.

החשיבות של הרדמה מלאה בטיפולי שיניים

טיפולי שיניים מייצגים טוב יותר מכל תחום אחר את החשיבות והערך המוסף של הרדמה מלאה. ראשית, הרדמה מן הסוג הזה אידיאלית בטיפולי שיניים כי היא מקצרת את משך הזמן הנדרש לצורך התמודדות עם תהליכים מורכבים. בעזרת הרדמה מלאה ניתן להבטיח את שיתוף הפעולה של המטופל ולדאוג לסביבה סטרילית ופאסיבית עבור הרופא. שנית, הרדמה מלאה חשובה בטיפולי שיניים כי היא מגדילה משמעותית את מספר האנשים שמקבלים הזדמנות ליהנות מהם.

הרדמה מלאה לסובלים מחרדה

גברים ונשים שסובלים מחרדה דנטאלית למשל מייצגים קהל יעד עיקרי שנהנה כיום מהאופציה של השתלת שיניים בהרדמה מלאה. בעוד בעבר אותם אנשים הזניחו לחלוטין את טיפולי השיניים ואף ויתרו על השתלה בשל חשש ממפגש עם הרופא, ההרדמה המלאה נוסכת בהם תחושת ביטחון ומעניקה להם הזדמנות פז לשיפור באיכות החיים.

מאפיינים של הרדמה מלאה

הרדמה היא תחום רפואי שבו מטרת העל היא למנוע כאבים ממנותחים וממי שצריכים לעבור בדיקות פולשניות. שיטות ההרדמה הקיימות נעות בין הרדמה כללית שבה המנותח נשאר חסר הכרה לאורך הפרוצדורה הרפואית, הרדמה אזורית שבה מוזרקים לאזור הטיפול הספציפי חומרי אלחוש מיוחדים והרדמה מקומית שבה חומרי האלחוש מוזרקים רק בקרבת אזור הניתוח. כמו כן, ישנה שיטה שמכונה “סדציה” ומיועדת לניתוחים ופרוצדורות פחות פולשניות – והיא גם זו שמשמשת להשתלת שיניים.

סדציה בהשתלת שיניים

סדציה, או בעברית “טשטוש”, היא סוג של הרדמה מלאה שמתאימה להשתלת שיניים עבור גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. ראשית, ניתן לבצע סדציה קלה, בינונית או עמוקה ולהתאים את רמת ההרדמה לסוג הטיפול ולמצב הבריאותי של המטופל. יתרה על כך, סדציה מקובלת כיום לטיפולי השתלת שיניים ביום אחד והיא יכולה לסייע לרופאים שמתמחים בשיטה הבזאלית.

יתרונות של השתלת שיניים בהרדמה מלאה

השתלת שיניים בהרדמה מלאה מסוג סדציה מבטיחה יתרונות לכל הגורמים המעורבים. מצד הרופא המטפל, הרדמה כזו היא תנאי ליצירת תנאים נוחים וגישה לכל חלל הפה. ההרדמה מתאימה לרופאים שנדרשים לטפל באנשים עם קצב מוגבר של ייצור רוק, במי שסובלים מחרדה דנטאלית ובכל מי שלא מעוניין לחוש כאבים לפני ובמהלך השתלה בזאלית. מנגד, הרדמה מלאה עוזרת למטופלים עצמם להתאושש כי היא מבטיחה תהליך הדרגתי ורגוע יחסית של חזרה לשגרה.

דגשים עבור הרדמה מלאה

יש שורה ארוכה של הכנות שאותן צריך לבצע לקראת השתלת שיניים בהרדמה מלאה. בין היתר, הרופא המרדים נפגש עם המטופל כמה ימים לפני ביצוע ההשתלה כדי לקבל מידע מפורט על ההיסטוריה הרפואית. בהמשך, ההכנות כוללות בדיקת רשימת תרופות שהמטופל לוקח באופן זמני או קבוע, שיחה על הסיכונים בהרדמה מלאה והצגת מגבלות בנוגע לשתיית מים וצריכת מזון.

האם השתלת שיניים בהרדמה מלאה מסוכנת?

הרדמה מלאה היא בעלת תופעות לוואי מסוימות שמשתנות לפי סוג הניתוח. בהשתלת שיניים למשל נהוג להשתמש בחומר אלחוש כדי להקל על הכאב, אך תופעות הלוואי הן תחושת נימול גם אחרי תום הפרוצדורה הרפואית. כמו כן, תופעות לוואי אחרות שמזוהות עם הרדמה מלאה בכל התחומים הן בחילות והקאות שבהן אפשר לטפל בחדרי התאוששות ייעודיים. מבחינת סיכונים, בהרדמה כללית ישנם בעיקר סיכונים להופעת כאבי גרון, אי נוחות בבליעה, כאבי שרירים באזור חלל הפה ובמקרים נדירים תגובה אלרגית ועליית חום.

התאוששות לאחר הרדמה מלאה

רופא שיניים מקצועי ומנוסה יכול לבחור בצורה מדויקת את כמות חומרי האלחוש שבהם הוא ישתמש לצורך ביצוע השתלה תחת סדציה. היתרון של סדציה הוא שניתן לבצע בעזרתה השתלה בזאלית ביום אחד, בטשטוש עמוק וללא הרמת סינוס והשתלת עצם. מנגד, התאוששות מהרדמה מלאה עשויה להימשך 3-4 שעות ויותר ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון כאשר מתכננים את החזרה לשגרה. לשם השוואה, בהרדמה מקומית ניתן להשתחרר הביתה עוד לפני שפגה השפעת החומר המאלחש.

השתלה בזאלית גם לסובלים מבעיות בריאות נוספות

החידוש האמיתי בדור הנוכחי של השתלת שיניים בהרדמה מלאה בא לידי ביטוי באפשרות לתאם השתלה בזאלית גם לסובלים מבעיות בריאות נוספות. זה אמנם חידוש שלא תמיד זוכה להערכה בקרב ציבור המטופלים, אך רופאי שיניים מקצועיים מסכימים שמדובר ביתרון יוצא מגדר הרגיל. הסיבה לכך היא שבניגוד לעבר, נכון להיום אפשר לבצע השתלה בזאלית ביום אחד תחת סדציה בטשטוש עמוק – גם לחולי סכרת ולסובלים מבעיות בריאות נוספות.

מה מיוחד בהרדמה לחולי סכרת?

יש להקדים ולומר שחולי סכרת יכולים גם הם לעבור השתלת שיניים בהרדמה מלאה. התנאי היחיד הוא לנטר את תפקוד הלב ואת הסימנים החיוניים, כדי למזער את הסיכונים שנלווים להרדמה בכלל ולהרדמה מלאה בפרט.

סיבות להרדמה בהשתלה בזאלית

הסיבה העיקרית שבה מבצעים השתלה תחת סדציה בטשטוש עמוק קשורה למאפייני השתלים הבזאליים. בניגוד לשתלים רגילים שמוחדרים לעצם, צורתם של השתלים הבזאליים מאפשרת להם להיות מחוברים אל הלסת דרך החדרה צידית אל רקמת החניכיים. הבעיה היא שמדובר באזור רגיש וכואב ולכן הפתרון הרפואי המקובל הוא סדציה וטשטוש. היתרון בשיטה הזו הוא שניתן לבצע השתלת שיניים בהרדמה מלאה גם אם יש מחסור בעצם הלסת, או בכל מצב אחר שבו לא ניתן לעגן אליה את השתלים הרגילים.

תכנון הניתוח לפני הרדמה מלאה

התמחות בהשתלה בזאלית מאפשרת לרופא שיניים לתכנן את הניתוח לפני ההרדמה. את התכנון מבצעים עם מודל תלת ממדי של מבנה הפה והלסת ובאמצעות הדמיה ממוחשבת. מלבד חיסכון בזמן ובכאבים עבור המטופל, ניתוח וירטואלי מצמצם את כמות חומרי הרדמה והוא מאפשר לרופא לבחון אלטרנטיבות להחדרת השתלים הבזאליים לפי מצבה ועובייה של עצם הלסת.

גם לך מגיע ליהנות מהשיניים

במרפאה של ד”ר לרי מרכזים עבורך טיפולי השתלה בזאלית ומבצעים עד 120 השתלות כאלה בשנה. כל שנותר לך כדי לשמור מקום הוא להשאיר פרטים בטופס ולבצע השתלת שיניים בהרדמה מלאה כבר בשבועות הקרובים.

שיניים קבועות למחוסרי עצם על ידי השתלת שיניים ביום אחד - השתלה בזאלית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​