השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד

סוגי השתלת שיניים

השתלת שיניים היא בין הפעולות החשובות ביותר שיכולות להתבצע על ידי רופא שיניים. עם זאת, רוב המטופלים לא מודעים לחידושים בתחום ולכן חלקם מפספסים הזדמנות פז ליהנות מהיתרונות של השתלה מקצועית. כמו כן, כיום ניתן לבצע גם השתלת שיניים ביום אחד וזאת מבלי לפגוע בשגרת החיים או לסבול מכאבים ותופעות לוואי. כל מה שצריך לעשות הוא לפנות לרופא שיניים שמתמחה בהשתלות מן הסוג הזה ולהכיר גם את המאפיינים של השתלה בזאלית.

התנאים להשתלת שיניים

אחד התנאים הבסיסיים לרוב השתלות השיניים, גם אלו שלא נעשות ביום אחד, הוא נפח עצם משמעותי כדי שיהיה ניתן להשתיל עליו את השתלים. בשיטה הבזאלית בה נעזר ד”ר לרי, אין צורך בנפח משמעותי כך שגם מי שנאמר לו שהוא זקוק להשתלת עצם או הרמת סינוס, יכול להתאים להשתלה זו. ישנם מספר תנאים נוספים שעל המטופל לעמוד בהם על מנת שיתאים לטיפול בשיטה בזאלית, כמו:

  • היעדרות גורמי סיכון כמו עישון כבד, מחלות לב, אוסטאופורוזיס, חולי סוכרת (חלקם יכולים, תלוי באיזון שלהם) וחריקות שיניים.
  • על המטופל להיות מחוסר מספר שיניים רצופות, כלומר לא שן חסרה בין כל קבוצת שיניים.
  • על המטופל לעבור מספר בדיקות ושאלונים על מנת להתאים לו את שיטת ההשתלה הנכונה.

שיטות להשתלת שיניים ביום אחד:

השתלת בזאלית או ALL ON 4
ישנן מספר שיטות להשתלת שיניים ביום אחד כאשר שתי השיטות המוכרות ביותר הן השיטה הבזאלית שבה אנו מטפלים במרפאתנו, והשיטה השנייה היא שיטת 6/ALL ON 4. לפניכם השוואה בין שתי השיטות.

השיטה הבזאלית

בשיטה הבזאלית מבריגים את הבורג ישירות לעצם הלסת. הברגה זו מסייעת להשתלה להחזיק לאורך זמן רב יותר ואינה פוגעת בחניכיים.

יתרונות: הניתוח נעשה בטשטוש עמוק והמטופל לא חש כלל בכאב תוך כדי הטיפול. את ההשתלה מבצעים במספר נקודות בלסת בפיזור על גבי שמונה שתלים, זאת על מנת לפזר את הלחץ ולאפשר את חוזק השיניים התותבות שיותקנו על גבי השתלים. התותבות המותקנות מיד לאחר ההשתלה מוחלפות בתוך עשרה ימים על ידי התותבות הקבועות ולמעשה, לאחר שבוע כבר אפשר לחזור לשגרת החיים.

חסרונות: להשתלה זו אין כמעט חסרונות מלבד המחיר היחסית יקר וסיבוכים רגילים שיכולים לקרות בכל ניתוח והרדמה.

שיטת ALL ON 4/6

שיטת השתלת שיניים זו למעשה מבוססת על הרצון לבצע כמה שפחות שתלים בתוך הפה. בשיטת all on 4 מבצעים חלוקת עומס של השתלים תוך שמירה על עצמות הלסת.
בשיטה זו מותקנים רק ארבעה שתלים בכל לסת, באותו היום ממש מותקנת התותבת בהברגה על ארבעת השתלים.

יתרונות: יתרונות השיטה היא ראשית כל בהתערבות הכירורגית המינימאלית שבה ומהירותה. שיקום הפה נעשה בזמן קצר מאוד וללא טווח זמן המתנה בין טיפול לטיפול שיכול בשיטה רגילה גם לקחת מעל שנה.

חסרונות: הפרוצדורה של השתלת השיניים הבזאלית פוסחת על שרשרת תהליכים ארוכים ומורכבים, לדוגמה: תהליך השתלת עצם והרמת סינוס אורך כשנה שלמה של טיפול שתוצאתו אינה ברורה – ויתרה מכך, אף רופא לא יוכל להבטיח את הצלחתה של השתלת העצם או הרמת הסינוס.הפרוצדורה של השתלת השיניים הבזאלית פוסחת על שרשרת תהליכים ארוכים ומורכבים, לדוגמה: תהליך השתלת עצם והרמת סינוס אורך כשנה שלמה של טיפול שתוצאתו אינה ברורה – ויתרה מכך, אף רופא לא יוכל להבטיח את הצלחתה של השתלת העצם או הרמת הסינוס.את איכות החיים.

השיטה הבזאלית שיטת ALL ON 4/6
הסבר קצר על השיטה בשיטה הבזאלית מבריגים את הבורג ישירות לעצם הלסת. הברגה זו מסייעת להשתלה להחזיק לאורך זמן רב יותר ואינה פוגעת בחניכיים. שיטת השתלת שיניים זו למעשה מבוססת על הרצון לבצע כמה שפחות שתלים בתוך הפה. בשיטת all on 4 מבצעים חלוקת עומס של השתלים תוך שמירה על עצמות הלסת. בשיטה זו מותקנים רק ארבעה שתלים בכל לסת, באותו היום ממש מותקנת התותבת בהברגה על ארבעת השתלים.
יתרונות הניתוח נעשה בטשטוש עמוק והמטופל לא חש כלל בכאב תוך כדי הטיפול. את ההשתלה מבצעים במספר נקודות בלסת בפיזור על גבי שמונה שתלים, זאת על מנת לפזר את הלחץ ולאפשר את חוזק השיניים התותבות שיותקנו על גבי השתלים. התותבות המותקנות מיד לאחר ההשתלה מוחלפות בתוך עשרה ימים על ידי התותבות הקבועות ולמעשה, לאחר שבוע כבר אפשר לחזור לשגרת החיים. יתרונות השיטה היא ראשית כל בהתערבות הכירורגית המינימאלית שבה ומהירותה. שיקום הפה נעשה בזמן קצר מאוד וללא טווח זמן המתנה בין טיפול לטיפול שיכול בשיטה רגילה גם לקחת מעל שנה.
חסרונות להשתלה זו אין כמעט חסרונות מלבד המחיר היחסית יקר וסיבוכים רגילים שיכולים לקרות בכל ניתוח והרדמה. הפרוצדורה של השתלת השיניים הבזאלית פוסחת על שרשרת תהליכים ארוכים ומורכבים, לדוגמה: תהליך השתלת עצם והרמת סינוס אורך כשנה שלמה של טיפול שתוצאתו אינה ברורה – ויתרה מכך, אף רופא לא יוכל להבטיח את הצלחתה של השתלת העצם או הרמת הסינוס.הפרוצדורה של השתלת השיניים הבזאלית פוסחת על שרשרת תהליכים ארוכים ומורכבים, לדוגמה: תהליך השתלת עצם והרמת סינוס אורך כשנה שלמה של טיפול שתוצאתו אינה ברורה – ויתרה מכך, אף רופא לא יוכל להבטיח את הצלחתה של השתלת העצם או הרמת הסינוס.את איכות החיים.

יתרונות השתלת שיניים ביום אחד

האפשרות לבצע השתלת שיניים ביום אחד טרפה מחדש את הקלפים. כיום ניתן להשלים את תהליך ההשתלה בתוך כמה שעות, באופן פשוט, במהירות וללא סיכונים. התנאי היחיד הוא התמחות בתחום של שיקום הפה וניסיון רב שנים, שמוקדש להתמחות בהשתלות דנטאליות בכלל ולהשתלות שיניים ביום אחד בפרט. במקביל, יש לציין שקיימת אפשרות לבצע את ההשתלה בהרדמה מלאה או טשטוש עמוק אשר מביאים לכך שהמטופלים לא מרגישים דבר בזמן הטיפול. ההשתלה בפועל מתבצעת ללא שימוש בתותבות, ללא זיהומים ובאופן שאינו משפיע או מסכן את מראה הפנים.

הפרוצדורה של השתלת השיניים הבזאלית פוסחת על שרשרת תהליכים ארוכים ומורכבים, כמו: תהליך השתלת עצם והרמת סינוס אשר אורך כשנה שלמה של טיפול שתוצאתו אינה ברורה – ויתרה מכך, אף רופא לא יוכל להבטיח את הצלחתה של השתלת העצם או הרמת הסינוס.

חסרונות ההשתלה ביום אחד

כמו לכל “קיצור דרך” בחיים, והשתלת שיניים ביום אחד היא בהחלט קיצור דרך, גם לה יש חסרונות. בגלל שבשיטה זו מדלגים על שלבים כמו ריפוי מלא של חלל הפה בין שתל לשתל, עלולים להיות סיבוכים ואחוזי ההצלחה הם גבוהים אך כמובן לא מגיעים ל100% הצלחה.

השתלת שיניים למחוסרי עצם

גם מחוסרי עצם יכולים לעבור השתלת שיניים וזאת בזכות ההשתלה הבזאלית אשר מאפשרת השתלה ללא נפח משמעותי של העצם.

מחיר השתלת שיניים ביום אחד

מחיר השתלת שיניים ביום אחד הוא לא זול, לא משנה באיזה שיטה. מדובר על תהליך מסובך הכולל תכנון מקדים בשימוש ניתוח וירטואלי והרדמה מלאה או טשטוש עמוק. המחיר משתנה ממטופל למטופל כמובן בהתאם לצרכים שלו, האם הוא צריך לעבור טיפולים לפני ואם כן אילו טיפולים. הדבר היחיד שאפשר להגיד על מחיר ההשתלה הוא שהמחיר מתחיל באזור ה-50 אלף ומעלה אבל בסופו של דבר שווה כל שקל.

מחירון השתלת שיניים

מהם הסיכונים בהשתלת שיניים?

הסיכונים העיקריים בהשתלת שיניים נמנעים בעזרת בדיקות מקדימות למטופל לפני הניתוח כולל שאלון התאמה וצילומים. בכל זאת ישנם סיכונים שיכולים לנבוע מההרדמה מלאה וסיכונים שנובעים מטיפול לא נכון לאחר ההשתלה כמו אכילה בשלבים מוקדמים מדי, עישון ותהליך החלמה לא נכון.

שאלות שכדאי לשאול את הרופא לפני שעושים השתלת שיניים ביום אחד (חוץ מ-“כמה עולה?”)

  • איזה שתל מתאים לי ולמה?
  • כמה זמן יחזיק השתל?
  • מהם שלבי העבודה של ההשתלה?
  • תוך כמה זמן אקבל שיניים חדשות?
  • מה זמן ההחלמה?
  • מהם הסיכונים?

המלצות על השתלת שיניים ביום אחד

כמו כל שירות שאתם מקבלים, כדאי לחפש ולשמוע המלצות מלקוחות על השירות שקיבלו. במקרה הזה, חשוב לשמוע על הטיפול עצמו ועל היחס של הרופא והצוות. אם אפשר ליצור קשר עם אחד המטופלים, מומלץ מאוד.

המלצות עלינו תוכלו לשמוע כאן.

שבוע בלבד מפריד בינך לבין שיניים חדשות

המרפאה של ד”ר לרי היא בין הבודדות בארץ שמספקת שירות של השתלה בזאלית. דרכנו יתאפשר לך לקבל שיניים זמניות לא נשלפות כבר ביום הראשון, ותוך שבוע מקסימום כבר יחכו לך השיניים הקבועות. נוסף על כך, מחיר הטיפול אצלנו הוא הנמוך ביותר שקיים עבור מטופלים חסרי עצם ונשמח לבנות עבורך תכנית בהתאמה אישית. אנו מבצעים עד 120 השתלות בזאליות בשנה וכדאי לך לשמור על מקומך! שבוע בלבד מפריד בינך לבין שיניים חדשות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​