שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

בתחום רפואת השיניים, כמו בתחומי רפואה רבים נוספים, למטופלים יש המון שאלות על הטיפולים השונים. ריכזנו עבורכם מספר שאלות ותשובות נפוצות בתחום השתלות השיניים והעצם.

מה זה השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא הליך רפואי בו מתקינים שיניים סינטטיות במקום שיניים רקובות או כאלו אשר נעקרו. השתלת שיניים היא בעיקר עבור אנשים אשר איבדו שיניים או שמצב השיניים שלהם אינו מאפשר שימוש נוח בהן ומכביד על אורח חייהם. ההשתלה מתאימה לאנשים בכל הגילאים ובירור עם רופא מומחה יעזור לך להבין האם השתלה היא הפתרון הטוב ביותר עבורך. חשוב לציין: תהליך ההשתלה אינו פוגע בשיניים הבריאות או מצריך השחזה שלהן.

למידע נוסף על השתלות שיניים>>

מה זה השתלת שיניים בזאלית?

השתלה בזאלית היא החדרת שתלים בצורה מיוחדת ישירות אל לתוך עצם הבסיס של הגולגולת..

העצם בלסתות מורכבת משתי שכבות- שכבה בסיסית (בזאלית) ושכבה שנייה- עצם אלבאולרית- העצם עליה יושבות השיניים. ברוב במקרים למטופלים שאיבדו שיניים, העצם הזאת (אלבאולרית) נספגת ואז אין אפשרות לבצע השתלה רגילה. כדי להגיע לעצם הבסיסית של הלסת פותחו שתלים מיוחדים בנוסף לשתלים הברגים הארוכים. בצורתם הגיאומטרית הם יכולים להראות כמו פלטות טיטניום עד 5 סנטימטר, דיסק, אובל, דאבל וטריפל  או דיסק לא סימטרי. כמובן שכדי לדעת למקם את השתלים הללו צריך ללמוד את הטכניקה המיוחדת ולדעת את האנטומיה של לסתות הגולגולת של בני האדם.

למידע נוסף על השתלת שיניים בזאלית>>

מה אסור לעשות אחרי השתלת שיניים?

הנחיות לאחר השתלת שיניים כוללות הימנעות מיריקה, שריקה, מציצת סוכריות או כל פעילות שיוצרת וואקום בפה. ואם בכל זאת זה קורה בטעות וישנו מעט דימום? יש להמשיך ולהקפיד על מזון רך וקר.

במקביל לכך, יש לשים לב כי אסור לצחצח את אזור ההשתלה ביממה הראשונה לאחר הניתוח, כעבור יממה יש לצחצח את השיניים היטב וזאת על מנת להוריד את העומס החיידקי שהצטבר בפה.

ולסיום היום הראשון, אחד הדברים החשובים שמהם יש להימנע לאחר ההשתלה הוא עישון. עישון יכול לגרום לזיהום ואף לדימום שכן פעולת היניקה בשאיפה מהסיגריה עלולה לעודד את הדימום. כמו כן, לאנשים שעוסקים בספורט מומלץ שלא לבצע כל פעילות גופנית מאומצת ביממה הראשונה לאחר ההשתלה.

איך מרגישים אחרי שתלים?

יכולים להיות תופעות לוואי ואף סיבוכים לאחר השתלת שיניים. תופעות הלוואי יכללו שטפי דם עוריים, דימום, כאבים ואף קושי מסוים לפתוח את הפה. במקרים רבים ישנה נפיחות שמגיעה לשיאה לאחר שלושה ימים מהניתוח ואז באופן הדרגתי היא יורדת.

מה מותר לאכול אחרי השתלת שיניים?

בשעתיים הראשונות יש להימנע לחלוטין מאכילה. לאחר מכן מומלץ לאכול רק דברים קרים ורכים כמו גלידות ומעדנים.

כמה עולה השתלת שיניים?

אין תשובה אחידה לשאלה כמה עולה השתלת שיניים. כל מטופל זקוק לטיפול שונה בהתאם למצב השיניים שלו.

למידע נוסף על מחיר השתלת שיניים>>

כיצד מתבצעת השתלת שיניים ביום אחד?

השיטה הבזאלית כוללת שני שלבים מרכזיים: התאמה והשתלה. תהליך ההתאמה וההשתלה נעשה במספר נקודות בלסת התחתונה ו/או העליונה, בהתאם לשיקול הדעת של הרופא ולפי הרקע הבריאותי של המטופל. את הנקודות בלסת התחתונה ו/או העליונה בוחרים בקפידה כדי לבצע השתלה יציבה של השתל, מה גם שמנקודות אלה נשלחות באמצעות מבנה דמוי גשר תושבות בזוויות שונות שאף מדמות את זוויות השיניים בפה.

למידע נוסף על השתלת שיניים ביום אחד>>

האם השתלת עצם כואבת?

התהליך של השתלת עצם נעשה בדרך כלל בהרדמה מלאה או תחת טשטוש ולכן אין כאב בזמן הניתוח. לאחר הניתוח יתכנו כאבים, נפיחות ושטפי דם.

למידע נוסף על השתלת עצם>>

האם השתלת שיניים כואבת?

אם עושים את השתלת השיניים תחת הרדמה מלאה או טשטוש עמוק, אין סיכוי שתרגישו כאב במהלך ההשתלה.

האם מותר לעשות השתלת שיניים בהריון?

לא. ככלל, טיפולי שיניים מסובכים עלולים להוות סכנה ליולדת. רק טיפולים משמרים ניתן לעשות במהלך ההריון.

כמה זמן אסור לעשן אחרי שתל?

לפחות 24 שעות. ב24 שעות הראשונות אסור לחלוטין לעשן- העישון עלול לגרום לזיהום ודימום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​