השתלת שיניים all on 4 או השתלה בזאלית

השתלת שיניים all on 4 או השתלה בזאלית

השתלת בזאלית או ALL ON 4

איזו שיטת השתלת שיניים עדיפה? מהם היתרונות והחסרונות של שתי השיטות? כיצד בוחרים רופא מטפל?

בתחום השתלת השיניים ישנם חידושים רבים בעשורים האחרונים כאשר שתי השיטות המדוברות ביותר כיום הן השתלת שיניים מסוג all on 4 או השתלה בזאלית. לשתי השיטות ישנם יתרונות מובהקים והבחירה באחת מהן צריכה להתבצע לאחר הכרתן באופן יסודי.

השתלת שיניים all on 4

שיטת השתלת שיניים זו למעשה מבוססת על הרצון לבצע כמה שפחות שתלים בתוך הפה. בשיטת all on 4 מבצעים חלוקת עומס של השתלים תוך שמירה על עצמות הלסת.

בשיטה זו מותקנים רק ארבעה שתלים בכל לסת, באותו היום ממש מותקנת התותבת בהברגה על ארבעת השתלים. יתרונות השיטה היא ראשית כל בהתערבות הכירורגית המינימאלית שבה ומהירותה. שיקום הפה נעשה בזמן קצר מאוד וללא טווח זמן המתנה בין טיפול לטיפול שיכול בשיטה רגילה גם לקחת מעל שנה.

ומהם חסרונות השיטה?

מאחר ומדובר בשיטה שנחשבת כיום ניסיונית, טרם פורסמו נתוני ההצלחה שלה לטווח ארוך. עם זאת ישנם כמה דברים שכן יודעים על השיטה: במקרה של סיבוכים המחיר ההתחלתי של השיטה עולה כיוון שיש צורך בטיפולים נוספים המייקרים אותה. חיסרון משמעותי נוסף הוא שמבחינה אסתטית לא תמיד ניתן לקבל תוצאה המשפרת את איכות החיים.

השתלת שיניים בזאלית

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית שפותחה כדי לתת מענה לכל אותם אנשים אשר אינם יכולים לעבור השתלת שיניים בשיטה אחרת. קוראים לשיטה על שמה של העצם הבזאלית – העצם הבסיסית של הלסת עליה מתבצעת ההשתלה בשיטה זו. השיטה פותחה לפני עשרים שנה בצרפת ומאז עברה כמה שינויים והפכה להיות השיטה המתקדמת והיעילה מכולן.

להבדיל משיטות אחרות בהן מבריגים את הבורג לעצמות עליהן יושבות השיניים, בשיטה הבזאלית מבריגים את הבורג ישירות לעצם הלסת. הברגה זו מסייעת להשתלה להחזיק לאורך זמן רב יותר ואינה פוגעת בחניכיים.

להשתלת שיניים בזאלית יתרונות רבים בהשוואה לאלטרנטיבות

השתלת שיניים בזאלית מתאימה עבור כל מטופל המעוניין בהשתלה. מדובר על הליך מהיר של יום אחד, שקדם לו תכנון מדויק של ניתוח וירטואלי אותו ניתן לעשות כיום על מודל תלת ממד הנבנה מנתוני הלסת של המטופל.

הניתוח נעשה בטשטוש עמוק והמטופל לא חש כלל בכאב תוך כדי הטיפול. את ההשתלה מבצעים במספר נקודות בלסת בפיזור על גבי שמונה שתלים, זאת על מנת לפזר את הלחץ ולאפשר את חוזק השיניים התותבות שיותקנו על גבי השתלים. התותבות המותקנות מיד לאחר ההשתלה מוחלפות בתוך עשרה ימים על ידי התותבות הקבועות ולמעשה, לאחר שבוע כבר אפשר לחזור לשגרת החיים.

היכן ניתן לבצע השתלת שיניים בזאלית

בבואך לבחור בין השתלות שיניים יש לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות. מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי לגבי השתלת השיניים לפני בחירת השיטה, כמו כן מומלץ לבצע את הטיפול אצל רופא מומחה בתחום, בייחוד כאשר מדובר על השתלת שיניים בזאלית.

מרפאתנו הנה מרפאה בעלת ותק של עשרות שנים בתחום השתלות השיניים. אנו מתמחים בסוגי השתלות שונים וגם בהשתלת שיניים בזאלית, שלשם ביצועה יש צורך בהתמחות מיוחדת.

הצלחת טיפול שינים תלויה רבות בניסיון, בוותק וביכולות של הרופא המטפל כמו גם בהפחתת הכאב, בין אם מדובר על השתלת שיניים all on 4 או השתלה בזאלית.

רוצה לקבל פרטים נוספים? תוהה מדוע השתלה בזאלית יש יתרונות עדיפים על פני שיטות אחרות? עוד על סוגי השתלות השיניים שאנו מבצעים במרפאתנו ועל השתלה בזאלית ניתן לקרוא כאן. ביכולתך גם להתקשר אלינו או להשאיר פרטי קשר באתר ואנו ניצור עמך קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​